PageBanner
Mandalina Paket 2
Mandalina Paket 2

Seferihisar Mandalina Paket 2

10 Kg Mandalina + 2kg Limon + 1 Paket Doğal atıştırmalık Mandalina Cips + 1 Kavanoz Mandalina Reçeli

Coğrafi İşaretli Seferihisar Mandalinası

İlk hasat mandalina satışımız başlamıştır.

Doğal, ilaçsız, zehirsiz yetiştirdiğimiz satsuma mandalinalarımızı siparişinize istinaden hasat edip dalından kargo ile sizlere gönderiyoruz.

Seferihisar Mandalinası Neden Farklı?

İzmir İlinin Seferihisar ilçesinde mandalina tarımı 1953 yılında 600 adet Satsuma mandalinası dikilmesiyle başlamıştır. Seferihisar'da diğer yörelere nazaran kıyıdan uzaklaşıldığında yükselti hızla artmadığından mandalina yetiştiriciliğine yönelik daha geniş bir alan bulunur ve denize nispeten uzak bu alanlarda tuzluluk sorunu yaşanmaz. Topraktaki tuzluluk mandalinada kaliteyi düşüren bir unsur olup, Seferihisar'daki Mandalina bahçelerinde yaşanmaz. "Geğis" adı verilen ve denizden aldığı tuzlu nemi bahçelere taşıyan rüzgar mandalina ağaçlarında tuz yanıklara sebep olurken, denize uzak bahçeleri çoğunlukta olan Seferihisar ilçesinde bu sorun asgari düzeydedir.

Seferihisar Mandalinası;

► İnce ve pürüzsüz bir kabuğa sahiptir.

► Dilimlerinin zarları incedir.

► Diğer yerli mandalina çeşitlerine ve klemantin çeşidine nazaran daha tatlıdır. 

► Satsuma mandarinine özgü olarak meyve şekli yassıdır. 

 

 

► Diğer yörelerde yetişen mandalinalardan farklı olarak Seferihisar mandalinasının rengi ağaçtayken sararır. İklim ve toprak koşulları nedeniyle doğal rengi sarı olan ürüne sarartma uygulanmamaktadır.